استراتژی امروز جامعه ی شیعه

استراتژی یا راهبرد اصلی نظام جمهوری اسلامی

ملاحظه‌ی ظالم نبودن و مظلوم نشدن در تعاملات گوناگون؛ اینکه فرمود: کُونا لِلظّالِمِ خَصماً و لِلمَظلُومِ عَوناً (1) - با ظالم دشمنی کن و کمک مظلوم باش -این یک وظیفه است، این یک راهبرد کلّی است..... راهبردهایی از این قبیل؛ اینها سیاستهای کلان و اساسی و راهبردهای اصلی نظام جمهوری اسلامی است(2).

لازمه ی توافق با استکبار  یعنی داشتن استراتژی

مظلوم واقع شدن در برابر ظالم مستکبر   و   ظالم شدن در حق مسلمین مستضعف

معنای این حرف این است که جمهوری اسلامی از مسائل اساسی‌ای که به حکم اسلام و به حکم برجستگی‌های نظام جمهوری اسلامی پایبند به آنها است، صرفِ‌نظر کند: از مسئله‌ی فلسطین صرف‌نظر کند، از حمایت از مقاومت در منطقه صرفِ‌نظر کند، از مظلومان منطقه -مثل ملّت فلسطین، مثل مردم غزّه، مثل مردم یمن، مثل مردم بحرین- پشتیبانی و حمایت سیاسی نکند، و نظام جمهوری اسلامی با تعدیل خواسته‌های خود، خود را به آنچه طرف مقابل یعنی آمریکا به دنبال تحقّق آن است، نزدیک بکند. معنای این حرف این است که همچنان‌که امروز بعضی از کشورهای منطقه و دولتهای منطقه، علی‌رغم حکم اسلام و علی‌رغم خواست ملّتهایشان با رژیم صهیونیستی کنار آمده‌اند و مسئله‌ی فلسطین را تحت‌الشّعاع مسائل دیگر قرار داده‌اند، جمهوری اسلامی هم به همین ترتیب عمل کند؛ معنایش این است که همچنان‌که امروز بعضی از دولتهای عربی با کمال وقاحت، دست دوستی به سمت دشمن صهیونیستی دراز میکنند، جمهوری اسلامی هم با دشمن صهیونیستی کنار بیاید و آشتی کند(3).


............................................................

(1) نهج البلاغه، نامه‌ی ۴۷

(2) بیانات امام خامنه ی در دیدار رئیس و اعضای مجلس خبرگان رهبری۱۳۹۲/۰۶/۱۴

(3)بیانات امام خامنه ی در جمع زائران حرم رضوی در تاریخ ۱۳۹۵/۰۱/۰۱

برچسب ها : استراتژی امروز جامعه ی شیعه , استراتژی یا راهبرد اصلی نظام جمهوری اسلامی , لازمه ی توافق با استکبار , مظلوم واقع شدن در برابر ظالم مستکبر , ظالم شدن در حق مسلمین مستضعف , سیاستهای کلان و اساسی و راهبردهای اصلی نظام جمهوری اسلامی , راهبردهای اصلی نظام جمهوری اسلامی ,


نظام تمدن نوین اسلامی