دسته بندی : کتاب شناسی ,

در این مستند در دو بخش به ماجرای کشتار یهودیان در جنگ جهانی دوم توسط هیتلر و نیروهای تحت فرمانش می پردازد و اینکه این موضوع تا چه حد واقعیت و تا چه حد افسانه است(؟).

آنچه در قسمت اول می بینید :

لغت ” هولوکاست ” ریشه یونانی دارد و از دو واژه تمام و سوزاندن تشکیل شده است و در لغت به معنی قربانی بزرگ است و در اصطلاح قتل عام از طریق سوزاندن اطلاق می شود. همچنین در اصطلاح به زنده زنده سوزاندن دسته جمعی انسانها اطلاق می شود؛ اولین سند مکتوب در قرآن کریم به مسئله زنده سوزاندن دسته جمعی انسانها نیز در سوره بروج آمده است که به قضیه قتل عام جمعی از پیروان حضرت مسیح (علیه السلام) در فاصله زمانی پس از ظهور حضرت مسیح (علیه السلام) و قبل از بعثت پیامبر اکرم (صلوات الله علیه) توسط ذونواس پادشاه یهودی سرزمین یمن، اشاره می کند. از نیمه دوم قرن ۱۹ میلادی و چند سال پس از جنگ جهانی دوم واژه هولوکاست مفهوم سیاسی ویژه ای به خود گرفت. از آن زمان به بعد سوزاندن ۶ میلیون یهودی (؟) در جریان جنگ جهانی دوم توسط نازی های آلمان را ” هولوکاست ” می نامند.

البته کل ماجرای تحت فشار وشکنجه قرار گرفتن یهودیان در جنگ جهانی دوم زیر سؤال نمی رود؛ نکته اصلی در این است که در این شکنجه ها نه تنها یهودیان بلکه غیر یهودی های بسیاری نیز وجود داشتند و هم اینکه در جو حاکم در غرب به دلیل مسائل پشت پرده امکان پرداختن و شفاف سازی در این زمینه وجود ندارد و این خود دلیل بر وجود یک سری ابهامات در این زمینه است.

http://dlnew.ir/pic(asr-entezar.ir)/HoloCaust.S1.jpg


http://s2.picofile.com/file/7250917846/Edame_matlab1.jpg


فیلم مستند هولوکاست / واقعیت یا افسانه / قسمت اول

مدت زمان: دو قسمت بیست دقیقه ای

زمان  تهیه : زمستان ۱۳۸۴

کاری از : معاونت فرهنگی ستاد مشترک سپاه

دانلود قسمت اول (حجم : ۹۵ مگابایت)

دانلود قسمت اول (حجم : ۶۳ مگابایت)

به روایت و ادعای صهیونیسم های یهودی در جریان جنگ جهانی دوم، نازی ها حدود ۶ میلیون یهودی از جمله ۲ میلیون کودک در اتاق های گاز خفه کرده و در کوره های آدم سوزی به آتش می کشیدند  و انکار آن را نیز به مانند کشتن همان ۶ میلیون یهودی می دانند. دلیل ادعای آنها نیر اعترافات افسران ارتش نازی ها در دادگاه نورنبرگ در سال ۱۹۴۵ بوده است. البته این اعترافات تحت فشارهای افسران یهودی انگلیسی بوده و تنها با استناد به اعترافات چند افسر بلند پایه نازی از جمله رودولف هس [Rudolf Hess] رقم کشته شدگان به رقم ۶ میلیون یهودی رسیده است.

در این میان طرح این پرسش اساسی که ” کارکردها و منافع طرح هولوکاست برای صهیونیسم ها چیست؟ ” ممکن است پیش آید. برای بررسی این موضوع و درک میزان حساسیت این موضوع برای صهیونیسم ها بایستی به چند نکته اشاره کرد :

  • همبستگی دول غربی برای جلوگیری از ادامه گسترش نسل کشی یهودیان در جهان و راضی کردن آنان در جهت امکان گسترش جمعیت یهودیان در منطقه فلسطین
  • ایجاد روحیه نژاد پرستی در میان یهودیان صهیونیستی و مظلوم نمایی
  • باج گیری و غرامت گرفتن یهودیان صهیونیست از دول غربی بخصوص آلمان به خاطر این واقعه تا سال۲۰۳۰
  • با زنده نگه داشتن هولوکاست، این قضیه به درد و رنج ماندگار یهودیان و کل جامعه بشری در کل تاریخ بدل شود و دیگر فجایع بشری کوچک به شمار آیند.

آنچه در قسمت دوم می بینید :

در سالیان اخیر موج جدیدی در مقابله با تبلیغات هالیوودی و تجدید نظر در تاریخ نگاری های فیلم های هالیوودی به وجود آمده است که در مورد موضوع هولوکاست نیز چندین سؤال اساسی را مطرح می نماید، سؤالاتی چون :

۱- آیا اصلاً کشتاری از یهودیان در اردوگاه های هیتلری صورت گرفته است؟
۲- موضوع اتاق گازهای هیتلری چیست و آیا واقعاً وجود داشته است؟
۳- قضیه کوره های آدم سوزی چیست و آیا امکان سوزاندن حدود ۶ میلیون یهودی در بحران جنگ جهانی دوم وجود داشته است؟

در خصوص پاسخ به سؤالات فوق بایستی به برخی نکات توجه کرد که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد :

یهودیان تنها قربانیان جنگ جهانی دوم نبودند بلکه در طول جنگ جهانی دوم، یهودیان تنها بخشی از این قربانیان را تشکیل می دادند.
بر اساس سالنامه های آمریکایی و طبق آمار آنان، جمعیت تقریبی یهودیان اروپا در قبل از شروع جنگ در سال ۱۹۳۹ به حدود سه میلیون و بیست هزار می رسیده است. حالا پرسش اساسی این است که این رقم چگونه به رقم حدود دو برابر کشته شده یهودی (حدود ۶ میلیون) در طول دوران جنگ جهانی رسیده است ؟
به گفته محققان، گونه آمارگیری جمع آوری کشته شدگان یهودی در  طول جنگ جهانی دوم، چندان مبنای علمی نداشته و به همین خاطر رقم ۶ میلیون کشته شده یهودی هم چندان قابل استناد نیست.

http://dlnew.ir/pic(asr-entezar.ir)/HoloCaust.S2.jpg

فیلم مستند هولوکاست / واقعیت یا افسانه / قسمت دوم

طبق شواهد و مدارک یهودیان یکی از گازهای استفاده شده در اتاق های گاز، گاز خطرناک سیلیکن بوده که استشمام هر فرد از آن حتی به مدت کم، مرگ وی را به همراه خواهد داشت؛ در صورتی که نازی ها در شواهد و عکس های نشان داده بدون هیچ ماسک یا پوششی به این اتاق ها وارد شده و اجساد را بدون هیچ مشکلی جابجا می کردند. نکته دیگر اینکه با توجه به ظرفیت محدود چند هزار نفری این اتاق های گاز، برای کشتن حدود ۶ میلیون یهودی در این اتاق ها به حدود چندین سال زمان نیاز است.

در خلال جنگ جهانی دوم در اردوگاه های اسرای جنگی نازی های آلمانی بیماری واگیردار تیفوس گسترش یافت که پزشکان تنها راه کنترل گسترش این بیماری را سوزاندن اجساد تمامی مردگان حاصل از این بیماری کشنده به همراه تمامی وسایل شخصی آنان، بیان کردند واین مسئله وجود کوره های آدم سوزی را نشان می دهد اما این کوره ها، نقش سوزاندن اجساد بیماران مرده را داشتند و نیز کشته شدگان حاصل از این بیماری کشنده نیز شامل تمامی ملیت ها و اقوام اروپایی از جمله یهودیان اروپا بودند.

نکته جالب در خصوص فیلم های های هالیوودی ساخته شده در زمینه هولوکاست نیز این است که در دیالوگ و سناریو این گونه فیلم ها نیز به طور محتاطانه سخن از اتاق های گاز و کوره های آدم سوزی به میان آورده شده است. و در آخر بایستی گفت که هر سند یا واقعه تاریخی که پژوهش در آن ممنوع اعلام شود، به خودی خود از جایگاه تاریخی بودن افتاده و به افسانه و دروغ بودن تبدیل می شود و هولوکاست نیز به گونه ای از این دسته وقایع تاریخی است.

منبع : مبین مدیا

منبع:

http://www.asr-entezar.ir


نظام تمدن نوین اسلامی