دسته بندی : دانلود مستند ,

این مستند ، جدیدترین کار گروه لوجند فیلم می باشد که با تلاش دوست عزیزم
آقای علی رضایی تهیه شده است. در این کار سعی شد تا به بررسی مسئله ی دیدگاه روشنفکران پرداخته و قدرت نفوذ آنان را بررسی نماییم.
[تصویر: Nofuz_Artesh_Roshanfekran.png]
مبهم بودن فضا و در هم پیچیدن حق و باطل از ویژگی های عصریست که در آن زندگی می کنیم. این دوره بسیار شبیه به آخرالزمانیست که توصیفش را شنیده ایم.
با ایجاد حکومت دینی در ایران و افزایش زد و خورد ایدئولوژیک دو جبهه خدا محور و انسان محور، پیچیدگی اوضاع خود را بیشتر نمایان ساخت. اکنون که بیش از 3 دهه از عمر جمهوری اسلامی ایران می گذرد، شاهد پیشرفت های خیره کننده بسیار در بخش های علمی و صنعتی مختلف بوده ایم اما عملکرد نظام در بخش هایی مانند رشد اخلاق و برقراری عدالت اجتماعی نیز قابل قبول نبوده است، این موضوع در کنار جنگ روانی دشمن در مخدوش کردن چهره نظام باعث شده که بسیاری از افراد حتی آنهایی که دارای تفکرات دینی و مذهبی اند از این عملکرد متحیر و سرگردان گردند، به طوری که دیده شده برخی از آنها به گروه مخالفان نظام پیوسته اند. این در حالیست که اگر تاکنون شفاف سازی مناسب درباره ی برنامه های اجرا شده توسط دولتمردان پس از انقلاب انجام می گرفت، مردم می توانستند تشخیص دهند که نقاط ضعف نظام ناشی از پیاده کردن الگوهای غیر اسلامی و غربی می باشد.
با این اوصاف با توجه به اینکه می دانیم بزرگترین خطری که انقلاب اسلامی را تهدید می کند نه تهدید و حمله نظامی غرب بلکه اداره یک حکومت دینی با ساز و کار غیر دینی است. ما در این مستند به چگونگی نفوذ روشنفکران غرب گرا به حاکمیت و استحاله تفکر نیروهای انقلابی و مجاب شدن آنها به انجام اقدامات لیبرالی و ضد دینی می پردازیم. ان شاالله این کار تاثیر هرچند اندک در رفع شک و تردید در کارآیی نظام مبتنی بر دین داشته باشد.

علی رضایی
1391/9/19نظام تمدن نوین اسلامی