تبلیغات
بصیرت آخرالزمانی
پنجشنبه 1392/12/08

عضو خبرگان رهبری با اشاره به دیدار خود با پاپ سابق اظهار داشت: امروزه با دو خطر در جوامع بشری روبه رو هستیم، خطری در اصل ایمان و خطری در اخلاق و ارزشهای اخلاقی.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آثار حضرت آیت‌الله مصباح یزدی، رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) در دیدار با جمعی از دانشمندان مسیحی (منونایت M.C.C ) از کشورهای کانادا و امریکا با اشاره به سخنان حاضران در خصوص فعالیت‌های سازمان خیریه ام سی سی اظهار داشت: برخی از عزیزان در سخنانشان ام سی سی را سازمانی كوچك عنوان كردند. البته دیدگاهی كه ما از انبیاء آموخته‌ایم این است كه كوچكی و بزرگی به حجم و اندازه كارها و ساختمان‌ها نیست، بلكه در فرهنگ انبیاء، كوچك یا بزرگ بودن كارها، به دو عامل نیت افراد و نتایج حاصله بستگی دارد.

آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی ادامه داد: در فرهنگ دینی، ارزشیابی كارها بر اساس نیت كه امر درونی است و نتیجه حاصله كه امر بیرونی و قابل رؤیت وقضاوت مردم است، انجام می‌شود. لذا كاری كه فقط برای رضای خدا و محبت او انجام می‌گیرد، بسیار بزرگ است، هرچند حجم فیزیكی آن بسیار كم باشد.

وی با اشاره به سخنان حاضران در خصوص فعالیت‌های سازمان ام سی سی اظهار داشت: خدمات این سازمان بر سه قسم است، قسم اول خدماتی است كه جنبه رفع نیازهای مادی مانند گرسنگی مخصوصا برای سیل زدگان و جنگ زدگان دارد كه شامل افراد می‌شود، قسم دوم خدمات كه مهمتر است و جنبه اجتماعی دارد، خدمات این سازمان برای صلح و جلوگیری از جنگ‌های ظالمانه است و شامل دولت و جوامع بزرگتر می‌شود.

علامه مصباح یزدی افزود: خدمات قسم سوم این سازمان، از جنس تعالیم انبیاء است و بسیار فراتر از خدمات دیگر است و آن خدمات فرهنگی است و شایسته است كه این سازمان چنین خدماتی را بیشتر توسعه دهد.

وی با اشاره به دیدار خود با پاپ سابق اظهار داشت: امروزه با دو خطر در جوامع بشری روبه رو هستیم: خطر در اصل ایمان و خطر در اخلاق و ارزشهای اخلاقی.

عضو خبرگان رهبری با بیان اینكه این دو خطر همچنان بشریت را تهدید می‌كند، اظهار داشت: امروزه این خطر در جوامع بشری روز به روز گسترش یافته و عوامل متعددی نیز كمك می‌كند تا ایمان‌ها ضعیف‌تر و اخلاق، كمرنگ‌تر شود.

وی با بیان اینكه در دنیای امروز سخنان ملحدانه و رفتارهای وحشیانه، بیش از سالهای گذشته رواج یافته است اظهار داشت: امروزه شاهد رفتارهایی در برخی كشورها هستیم كه حتی انسان از یادآوری زبانی آنها خجالت می‌كشد و متأسفانه این رفتارها توسط برخی دولت‌ها به صورت مستقیم یا غیر مستقیم حمایت می‌شود.

علامه مصباح یزدی با بیان اینكه امروز معتقدین به انبیاء باید با خطرات اعتقادی و اخلاقی به مبارزه بپردازند، خاطر نشان كرد: ما معتقدیم رحمت الهی اختصاص به منطقه، قوم یا نژاد خاصی ندارد، بلكه رحمت خداوند شامل همه انسانها و حتی مخلوقات دیگر می‌شود و بزرگترین و ارزشمندترین كارها نیز كارهایی است كه زمینه گسترش رحمت الهی را فراهم كرده و سبب می‌شود سایر مردم نیز شامل رحمت الهی شوند.

وی افزود: از این رو فعالیت‌های سازمان خیریه ام سی سی حتی اگر حجم كوچكی داشته باشد، اما اگر با انگیزه الهی صورت بگیرد، بسیار بزرگ است.

علامه مصباح یزدی در پایان گفت: از خداوند متعال درخواست می‌كنیم تا همه كسانی كه طالب حقیقت هستند، به راه صواب هدایت شوند.

گفتنی است در این دیدار، شركت كنندگان خود را معرفی كرده و به بیان فعالیت‌های سازمان خیریه ام سی سی پرداختند.

همچنین از مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) به خاطر برگزاری كنفرانسی كه در اوخر بهار سال آینده، برگزار می‌شود و از آنها برای شركت در آن دعوت شده است، تشكر و قدردانی كردند.

در این دیدار صمیمی، از سوی یكی از حاضران، قالیچه‌ای كه در بوسنی تهیه شده بود، به نشانه محبت و دوستی به علامه مصباح یزدی، اهدا شد.

گفتنی است این دیداردر تاریخ پنجم اسفندماه سال جاری در مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) برگزار شد.


نظام تمدن نوین اسلامی